W świecie dziecięcych kocyków

Pierwszy kocyk maleństwa to nie tylko ochrona przed zimnem. Tak jak ulubione zabawki, tak i kocyki bywają najulubieńszymi na świecie przytulankami. Na rynku istnieje ogromny wybór tych akcesoriów. Kocyki różnią się rozmiarami, tkaniną, kolorami i wzorami. Każda mama z pewnością znajdzie coś idealnego dla swojego malucha.

Przede wszystkim komfort

kocyk dla dziecka

Najlepszy komfort zapewnić może tylko kocyk dla dziecka o odpowiednim stopniu miękkości oraz elastyczności. Jeśli chodzi o miękkość, warto zainwestować w solidny materiał, który nie zużyje się zbyt szybko. Może to być polar lub bawełna, ale najważniejsze, żeby był mięciutki, delikatny i przyjemny w dotyku. Maluchy uwielbiają przytulać się do puszystych materiałów. Czują się wówczas bezpiecznie, jest im wygodnie i cieplutko. Druga kwestia to elastyczność. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych dzieci, ponieważ ułatwia swobodne owinięcie malucha w kokon np. przy karmieniu.

Design też ma znaczenie

Dla malucha wygląd kocyka nie ma żadnego znaczenia. Dlatego mama może wybrać taki kocyk dziecięcy, który będzie pasował do wystroju pokoiku lub sypialni. Ale, jeśli kocyk ma należeć do starszego dziecka, zdecydowanie należy kierować się jego upodobaniami. Producenci przeciągają się w ofertach coraz to ciekawszych modeli. Kocyk może mieć dowolny kolor i wzór. Mogą się na nim znaleźć ulubione motywy z bajek lub bohaterowie czytanych książeczek.