Zabawa kostką Rubika – dobry sposób na stymulację mózgu dziecka

Jak wiadomo, mózg dziecka do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednich składników odżywczych i ciągłej stymulacji. Szczególnie intensywny jego rozwój przypada na okres przedszkolny i szkolny. Dlatego właśnie wtedy bardzo ważne jest prawidłowe żywienie dziecka, a także stymulacja jego mózgu poprzez zastosowanie odpowiednich zabaw i zabawek.

Jak wspierać rozwój dziecka?megaminx

Już od początku trzeba wspierać rozwój dziecka. Warto bowiem wiedzieć, że w początkowych latach życia, w mózgu tworzą się liczne połączenia nerwowe. Te nieużywane jednak zanikają, a pozostają te, które były kształtowane w dzieciństwie. Z nich właśnie korzysta dziecko podczas późniejszej nauki w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać te początkowe możliwości intelektualne między innymi poprzez odpowiednią stymulację mózgu.

Megaminx – zabawa rozwijająca mózg

Wśród licznych zabaw, które stymulująco wpływają na mózg dziecka wymienić należy przede wszystkim te, związane z ruchem i edukacją. Jednak chyba najbardziej pobudzające do myślenia jest układanie kostki Rubika. Ktoś może powiedzieć, że jest ona za trudna dla dziecka. Wbrew jednak pozorom, dzieci już w wieku przedszkolnym doskonale sobie z nią radzą. Warto dodać, że na rynku dostępne są kostki o różnych stopniach trudności. Na początek najlepsza więc będzie taka 2×2, a dopiero potem można wprowadzić trudniejsze wersje, np. 3×3 czy bardziej nietypową i skomplikowaną wersję megaminx z KostkiRubika.pl.
Zabawa ta daje dziecku mnóstwo radości i satysfakcji, a jednocześnie uczy wytrwałości i koncentracji.