Mało kto jest w stanie wyobrazić sobie pracę biurową bez używania zeszytów. Przydają się nawet współcześnie, gdy na praktycznie każdym biurku stoi komputer. Występują przy tym w wielu różnych rodzajach, aby każdy znalazł produkt, który sprosta posiadanym wymaganiom. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kołozeszyty. Czy są lepsze od tych zwyczajnych?
Mocne strony nietuzinkowych rozwiązań
Warto zacząć od tego, czym kołozeszyt się wyróżnia. Otóż kartki w nim nie są ani klejone, ani zszywane, a jedynie spięte spiralą. Przeważnie jest ona wykonana z metalowego drutu lub z tworzywa sztucznego. Dzięki temu:
- wyrywanie kartek jest bardzo łatwe,
- zapisane notatki można od razu wpiąć do segregatora, bo są dziurkowane,
- każdą kartkę da się obrócić o 360 stopni, co daje możliwość pisania nawet w sytuacji, gdy nie ma biurka.
Najczęściej kołozeszyty posiadają usztywniane okładki, przez co wyróżniają się trwałością. Można je także kupić w wielu wzorach i kolorach.
Jak dobrać odpowiedni model?
Przede wszystkim należy uwzględnić rozmiary kołozeszytów. Jeżeli mają służyć jako notatniki, najlepiej zdecydować się na niewielkie modele. Studenci natomiast chętnie wybiorą większe egzemplarze, umożliwiające notowanie informacji, jakie udostępniane są na wykładach. Dzięki temu można mieć jedna sztukę do wielu przedmiotów, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
Drugą kwestią jest oczywiście wygląd. Do biura najlepiej kupować stonowane okładki i delikatne wzory. Jeżeli jednak szuka się kołozeszytu tylko dla siebie, to można zaszaleć i wybrać dowolny model.