Przewijaki na komodę – wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla rodziców i niemowląt

Każdy rodzic wypracowuje własny sposób, w jaki przewija swoje dziecko. Jedni czynią z tego prawdziwy rytuał, inni w pośpiechu zmieniają pieluszkę, gdyż malec nie jest zbyt chętny do współpracy. Bez względu na wybór metody, warto wyposażyć się w dobrej jakości, wygodny przewijak na komodę. Obecnie przewijaki na komodę można kupić w bardzo wielu sklepach z artykułami dla dzieci. Jakie są ich zalety?

Nie tylko na komodę

Warto mieć świadomość, że aby postawić w domu przewijaki na komodę, wcale nie trzeba mieć…komody. Otóż większość z nich doskonale pasuje także na łóżeczko dziecięce. Takie umiejscowienie przewijaka praktykuje znaczna część rodziców. Jest to po prostu wygodne – prosto z łóżeczka rodzic może przenieść dziecko na przewijak. Niemniej jednak jego umiejscowienie warto zmienić, gdy maluszek zacznie być bardziej mobilny, a więc będzie przemieszczał się po łóżeczku. Wtedy też przewijaki na komodę (tutaj) powinny trafić właśnie na blat szafki. Bez względu na to, gdzie finalnie zostaną umiejscowione, rodzice powinni zdać sobie sprawę z tego, jak wielki komfort im zapewniają. Dzięki przewijakom na komodę:

  • nie trzeba schylać się przy każdej zmianie pieluchy, jak ma to miejsce wtedy, gdy dziecko przebierane jest na kanapie,
  • rodzice nie muszą używać jednorazowych podkładów,
  • dziecko przyjmuje wygodną pozycję do zmiany pieluchy czy ubrań,
  • maluszek może leżeć na przyjemnym dla jego ciała materiale.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Każdy rodzic przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa swojego dziecka. Dlatego też przewijaki na komodę często wyposażone są w dodatkowe, boczne zabezpieczenia, tak aby maluszek z nich nie wypadł. Takie właśnie warto wybierać w miejscu zupełnie płaskich, która właściwie nie dają żadnego zabezpieczenia niemowlakowi. Rodzice powinni jednak pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci na przewijaku bez opieki. Powodem jest fakt, iż zwykle znajduje się on na dużej wysokości. Nawet dziecko, które jeszcze nie potrafi usiąść ani przewrócić się z boku na bok, może być mobilne. Maluchy często czołgają się po powierzchni, także po przewijakach. Rodzic nie może dopuścić do tego, aby niemowlę pozostawione było bez nadzoru nawet przez chwilę. Przewijaki na komodę warto umieścić na podłodze, gdy dziecko jest już większe i samodzielnie potrafi się przemieszczać. Niektóre mamy chętnie korzystają z przewijaków nawet, gdy dziecko skończy roczek. Dają one przyjemne podłoże do zmiany pieluchy, czy też nawet spokojnego przebrania dziecka w pozycji leżącej.