samochod-zdalnie-sterowany

Jaki silnik do samochodu zdalnie sterowanego wybrać?

Miłośnicy motoryzacji na wiele sposobów zaspokajają swoją potrzebę wysokiej prędkości i adrenaliny. Jednym z nich są niepozorne samochody zdalnie sterowane. W końcu profesjonalne modele mogą rozpędzać się nawet do stu kilometrów na godzinę, a nie można zaprzeczyć temu, że BMW wykonane w skali 1:5 potrafi zrobić niemałe wrażenie. Takie samochody mają jednak dwa rodzaje silników – elektryczny i spalinowy. Czym cechują się oba z nich?

Silnik spalinowy do samochodu RC

Choć nie jest on tak popularny jak napęd elektryczny, to silnik spalinowy daje wiele możliwości i pozwala na bardzo długą jazdę w terenie. Niestety ma on wiele wad, dlatego raczej unika się takiego rozwiązania. Przede wszystkim samochód zdalnie sterowany z silnikiem spalinowym jest bardzo głośny, a ponadto niezaprzeczalnie szkodliwy dla środowiska naturalnego. Poza tym trudniej jest go naprawiać i tuningować, a specjalne paliwo modelarskie do takich pojazdów jest bardzo drogie. Mimo to miłośnicy wysokich prędkości i długich przejażdżek często wybierają to rozwiązanie.

Samochody zdalnie sterowane na napęd elektryczny

Jeżeli chodzi o silniki elektryczne, to są one dokładnym przeciwieństwem modeli spalinowych. Ciche, proekologiczne i stosunkowo tanie silniki również potrafią osiągać niewyobrażalne prędkości, jednak należy liczyć się z tym, że przejażdżki będą trwały jedynie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Dotyczy to szczególnie najszybszych modeli, które potrzebują więcej energii elektrycznej, aby odpowiednio się rozpędzić.