Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?

Jazdy na hulajnodze dzieci mogą uczyć się od najmłodszych lat. Kiedy zacząć uczyć dziecko jazdy na hulajnodze i jaka ma być pierwsza hulajnoga?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment, by zachęcać dziecko do jazdy na hulajnodze? Odpowiedź jest prosta. Dziecko musi pewnie stać na nóżkach. Stanie na jednej nóżce i odpychanie się drugą wcale nie jest takie proste dla malucha. Dziecko, by czuć się pewnie musi mieć dobrze opanowane chodzenie.

3 kółka
To, że pierwsza hulajnoga dla dziecka będzie miała 3 kółka jest raczej oczywiste. Już takie oczywiste nie jest, czy dwa koła mają być z przodu, czy z tyłu?
Dwa koła z przodu powodują, że hulajnogi mają większą stabilność. Rozstaw kół może być duży i wtedy dziecku łatwiej utrzymać równowagę. Minusem dwóch kółek z przodu jest to, że gorzej radzą sobie z nierównościami terenu.
Dwa koła z tyłu są pewnym problemem dla dziecka, które ciągle kopie koło lub musi bardzo się gimnastykować, by o tylne koło w żaden sposób nie zahaczać nóżką.

Regulowana rączka
To chyba nie jest niespodzianka. Dzieci rosną naprawdę szybko i bardzo dobrze widać to po sprzęcie sportowym, którego jeszcze dobrze nie opanowały, a już z niego wyrosły. Regulowana rączka daje szansę na dłuższe użytkowanie hulajnogi.

Podest
Musi być wykonany z antypoślizgowego materiału. Powinien również znajdować się nisko nad ziemią. Im niżej tym lepiej.

Dobrze dobrana, wygodna hulajnoga da dziecku bardo dużo frajdy i na pewno zachęci dziecko do jazdy.