Jak ćwiczyć na trampolinie?

Ćwiczenia na trampolinie są bardzo skuteczne w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jak ćwiczyć na trampolinie, by tracić kilogramy i dobrze się bawić?

Jumping odbywa się w grupach, przy intensywnej, szybkiej muzyce. Jest to grupa opracowanych ćwiczeń, których zadaniem jest rozruszać, uruchomić wszystkie partie mięśni. Jak ćwiczyć, by było efektywnie i przyjemnie?

Proste skoki
Proste skoki wykonujemy stojąc z rekami wzdłuż ciała. Powtarzamy ćwiczenie, starając się wyskakiwać zawsze na tą samą wysokość. Rytmicznie. Jest to najlepsza propozycja treningu cardio, który w ekspresowym tempie spali tkankę tłuszczową.

Skok z wykopem
To ćwiczenie jest już bardziej skomplikowane. Wyskakując prostujemy jedna nogę w powietrzu. Wykonujemy dokładnie taki ruch jakbyśmy chcieli kopnąć coś w powietrzu. Przed powrotem na dół łączymy nogi. Następny skok wykonujemy prostując druga nogę. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie oraz podnosi tętno, więc skutecznie poprawia wydolność naszego organizmu.

Rozciąganie
Maty do trampoliny (https://www.sportbody.pl/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny_Maty-do-trampolin-1378.html) dają nam świetne wybicie. Będąc w górze staramy się rozciągnąć wyrzucając ręce jak najwyżej w górę. To ćwiczenie wysmukla i tonizuje ciało.

Skłon w wyskoku
Podskakując próbujemy dłońmi chwycić się za palce stóp. To świetne ćwiczenie rozciągające i poprawiające nasza koordynacje ruchową.

Łokieć do kolana
Przy każdym skoku staramy się łączyć przeciwległe kolano z łokciem. To ćwiczenie wzmacnia tułów i nogi, a także wyszczupla talię, ponieważ angażuje mięśnie skośne brzucha.