Zeszyty szkolne dla dziecka w szkole podstawowej

zeszytyPoczątek każdego roku szkolnego wymaga zaopatrzenia się w niezbędne artykuły szkolne. W pierwszych latach edukacji obowiązek przygotowania wyprawki dla dziecka spoczywa w pełni na rodzicach. Jak wybrać odpowiednie zeszyty szkolne dla swojej pociechy?

Cierpliwość przede wszystkim

Zakup zeszytów szkolnych (zobacz) jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego nie zawsze jest dobrym pomysłem. Oczywiście, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych zeszytów, jednak w przypadku gdy dziecko rozpoczyna w nowym roku szkolnym naukę przedmiotów, na które nie uczęszczało wcześniej, należy wstrzymać się z zakupem do pierwszego dnia szkoły. Zazwyczaj na pierwszych lekcjach nauczyciele podają uczniom typ i wymaganą grubość zeszytów.

Odpowiednia wytrzymałość

Szkolne zeszyty powinny nie tylko być dopasowane do wymogów przedmiotowych, ale również odpowiednio wytrzymałe, jeśli mają służyć dziecku przez cały rok. O ile w pierwszych klasach szkoły podstawowej cienkie zeszyty z miękką okładką wystarczą, w późniejszych latach lepiej sprawdzą się zeszyty do szkoły z twardą okładką, zwłaszcza w przypadku przedmiotów takich jak matematyka czy język polski. Twarda okładka czyni zeszyty bardziej odpornymi na zniszczenia, nie wygina się i dzięki temu daje gwarancję, że dziecko będzie posiadało zadbany zeszyt na dłuższy czas.