rowery bmx

Jaki rower wybrać dla malucha

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych rozrywek wszystkich dzieci. Maluchy potrafią bez końca szaleć na dwóch, a początkowo na czterech kółkach nie zważając ani na pogodę ani tym bardziej na nierówności terenu. Zazwyczaj pierwsze próby okiełznania jednośladu kończą się wywrotkami i siniakami, lecz gdy ta trudna sztuka zostanie opanowana, to zabawa nie ma końca. Przed zakupem roweru dla malucha warto przemyśleć jaki model będzie dla niego najbardziej odpowiedni.

Wybór rowerka dziecięcego

rowery bmxRynek sprzętu rowerowego ma obecnie do zaoferowania ogromy wybór rowerków przeznaczonych dla najmłodszych. Bez trudu można w sklepach znaleźć zarówno rowery bmx dla dzieci jak i tradycyjne rowery górskie. To jaki model sprawdzi się najlepiej zależy przede wszystkim od wieku dziecka jak i jego zainteresowań. Jeżeli maluch pomimo młodego wieku zaczyna przejawiać pasję do trików rowerowych, to rower bmx będzie zdecydowanie najlepszym wyborem.

Jak dopasować rower do wzrostu dziecka?

Wybierając konkretny model należy zwrócić uwagę na rozmiar ramy oraz wielkość kół. należy oczywiście przyjąć założenie, że dziecko rośnie, jednak kupując od razu za duży rower można malucha narazić nie tylko na niewygodną jazdę ale także na niebezpieczeństwo częstszych upadków. Kupując rower w specjalistycznym sklepie zawsze można liczyć na poradę fachowego  personelu w zakresie wyboru najlepiej dopasowanego sprzętu do wieku i wzrostu dziecka.