Zabawki domowej roboty

zabawkaW dawnych czasach nie było rynku zabawek dla dzieci. Jednak dzieci bawiły się od zawsze, bo jest to nieodłącznie związane z ich rozwojem.

Zanim nastąpił gwałtowny rozwój przemysłu zabawki dla dzieci produkowane były w warunkach domowych. W dzisiejszych czasach trudno zastąpić wszystkie zabawki przedmiotami własnej roboty, jednak domowa produkcja zabawek może być świetnym sposobem na zabawę z dzieckiem.

W domu możemy zrobić niemal wszystko co przyjdzie nam do głowy. Jesteśmy ograniczeni jedynie własną kreatywnością i dostępnością materiałów.

Zabawką lubianą przez dzieci, którą możemy zrobić sami są tak zwane gniotki. Można je wykonać przez nasypanie do wnętrza balonika mąki lub kaszy. Następnie wiążemy go wełną, z której możemy zrobić coś na kształt włosów. Na końcu rysujemy flamastrem twarz.

Inną zabawką są poduszki maskotki. Wykonanie tej zabawki będzie wymagało trochę większej wprawy. Chodzi o doszycie poduszce twarzy, oczy można wykonać z guzików, z wełny zrobić włosy.

Innym sposobem tym razem na sezonowe zabawki jest wykonywanie ludzików z kasztanów, żołędzi i patyczków lub zapałek. Tworzenie tego rodzaju zabawek powinno zostać poprzedzone wspólnym wyjściem do lasu lub do parku, w celu zbierania materiałów.

Jest to ciekawa opcja wspólnego robienia zabawek i fajnego spędzania czasu z dzieckiem, jednak nie zastąpią one tych ze sklepu. Kolorowe i rozwijające zabawki są co jak co niezbędne i w poszukiwaniu dobrej zabawki dla dziecka pisałem we wcześniejszym artykule.