Piłka zmyłka, czy guma do skakania – jak oderwać dziecko od komputera

W dzisiejszych czasach dzieci wolą swój wolny czas spędzać przed ekranami telewizorów, czy komputerów. Wszystko to prowadzi do tego, że przestają się one prawidłowo funkcjonować. Aby to zmienić, trzeba sprawić, aby więcej czasu spędzały podczas zabawy na dworze. Oto kilka możliwości, które mogą wzbudzić zainteresowanie dzieci.

pilka-zmylka

Dla chłopców najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście piłka do nogi, którą dziecko będzie mogło bawić się na wiele sposób. Poza tym może ona w szybki sposób zintegrować dzieci z okolicy. Dla dziewczynek ciekawszym rozwiązaniem może stać się skakanka, kabel lub guma do skakania. Mniej popularne jest, choćby ringo, czy rakiety do tenisa. Nie jednokrotnie dziecku wystarczy po prostu kawałek kredy, którą może narysować coś na chodniku, aby móc spędzić miło czas.

Jednak prawda jest taka, że nie zadowoli to współczesne dziecko na długo. Bardziej przydatna może okazać się zmyłka piłka. Wszystko z powodu tego, że posiada ona inne właściwości niż normalna piłka, gdyż ma przesunięty środek ciężkości. Wszystko to sprawia, że nigdy nie wiadomo, w którą stronę może się potoczyć.

Znalezienie sposobu na oderwanie dziecka od komputerów nie jest proste. Lepiej zaproponować dziecku piłkę zmyłkę lub skakankę, niż udawać, że problem nie istnieje.