podkładka na biurko

Ochrona, estetyka, funkcjonalność – podkładki na biurko

Niewiele jest artykułów biurowych, które są w stanie połączyć cechy estetyczne, funkcjonalne oraz zabezpieczające. Podkładki na biurko do nich się zaliczają.

Ochrona blatu

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o ochronnym charakterze podkładek na biurko. Podkładka na biurko jest umiejscawiana w tej części blatu, na której najczęściej pracujemy. Dzięki temu zabezpiecza blat przed wycieraniem się. Dodatkowo wiele podkładek jest wykonywanych z miękkiej gumy, dzięki czemu są antypoślizgowe. Antypoślizgowość powoduje, że klawiatura nie przesuwa się w trakcie pisania i nie rysuje blatu. Podkładkę na biurko warto mieć szczególnie wtedy, kiedy nasze biurko przedstawia naprawdę dużą wartość, np. jest zabytkowe.

Estetyka

Estetyczne funkcje są oczywiste. Podkładkę możemy kupić w zasadzie niemal każdej stylizacji i kolorze. Szczególnie fajną sprawą są podkładki dla młodzieży oraz podkładki bezbarwne. Te ostatnie kupujemy wówczas kiedy chcemy cieszyć się kolorystyką blatu. W wielu przypadkach odpowiednio dobrana podkładka może całkowicie zmienić wystrój miejsca pracy. Są osoby, które posiadają kilka podkładek, które co jakiś czas zmieniają, aby biurko oraz jego najbliższe otoczenie co jakiś czas odświeżyć.

Funkcjonalność

Wiele podkładek jest wykonywanych jako biuwar. Biuwar to kalendarz — najczęściej roczny z dodatkowym podziałem na dni tygodnia. Biuwar służy do sporządzania notatek, ale jednocześnie możemy na nim ustawić klawiaturę.