Niezwykłe planszówki – gry bitewne

Gry planszowe jeszcze do niedawna wydawały się być reliktami przeszłości, tymczasem jakiś czas temu wróciły z hukiem, by na stałe zagościć w harmonogramie rozrywek wielu ludzi. Co sprawia, że wciąż wiele osób woli planszowe gry bitewne od ich komputerowej wersji.

Gra z realnym przeciwnikiem

W grach planszowych każdy ma realnych przeciwników w osobie innych graczy, którzy są  nieprzewidywalni, podejmują przeróżne, czasami zadziwiające decyzje i mogą znacznie zmienić przebieg rozgrywki. Właśnie to sprawia, że planszówki bitewne są tak emocjonujące i ciekawe. Nawet tryb grupowy w grze komputerowej nie daje takich efektów.

Możliwość integracji

W gry komputerowe można wprawdzie grać w trybie multiplayer, jednak zdecydowanie nie zastąpi to kilkugodzinnej sesji w gronie znajomych, która ma niezwykle integracyjne działanie. Wspólne spędzanie czasu na świetnej i wciągającej zabawie bardzo zbliża.

Wyobraźnia

Wreszcie nawet najpiękniej wydana i zaprojektowana planszówka wymaga od graczy nie lada wyobraźni, zwłaszcza w czasach, które przyzwyczaiły nad do tego, że mamy scenerię i fabułę podane na talerzu. Wielu graczy po prostu lubi klimat gier bitewnych, które wymagają wczucia się w sytuację i dopowiedzenia sobie wielu widoków.