Speedcube – zabawa i nauka

speedcubing-kostki-rubikaWśród wielu zabawek wymagających logicznego myślenia i sprawnych dłoni, szczególną uwagę warto zwrócić na popularną kostkę Rubika. Produkt ten od lat fascynuje całe pokolenia ludzi na całym świecie, a z biegiem czasu zaczęto dostrzegać jego wartość rozwojową u małych dzieci. Szczególnie w formie speedcubingu, który polega na jak najszybszym ułożeniu kostki.

Nie wyłączając speedcube, rozrywki dla dzieci polegające na rozwijaniu m.in. zdolności manualnych i intelektualnych, cieszą się szczególnym powodzeniem. Odnotowano wiele znacznych i pozytywnych korzyści wynikających z regularnej zabawy kostką Rubika. Chociaż rozgrywany na czas speedcube rozrywką dla dzieci z początku nie jest i sprawia nieco trudności, szybko staje się pasją i hobby wielu najmłodszych. Warto dodać, że również dorośli mogą układać kostkę na czas, dzięki czemu dzieci mogą dzielić swoje hobby z rodzicami.

Speedcube rozrywką dla dzieci jest doskonałą; zajmuje ich uwagę i zmusza do skupienia oraz uczy cierpliwości. Układanie kostki Rubika

zwiększa zdolności matematyczne i trenuje pamięć wzrokową. Dostarcza przy tym mnóstwo zabawy i pozwala poznać innych amatorów speedcubingu, dla których organizowanych jest wiele konkursów.