Najważniejsze kwestie przy wyborze butów do nauki chodzenia

Dzieci uczą się chodzić w różnym wieku. Niektóre stawiają pierwsze kroki, gdy mają 7-8 miesięcy. Inne natomiast, zaczynają maszerować dopiero w wieku półtorej roku. Niezależnie jednak od tego kiedy się to zaczyna, niezbędne są odpowiednio dobrane buty do nauki chodzenia.

Wygodne i miękkie obuwie dla dziecka

wyjątkowe buciki do nauki chodzenia w kolorze czarnymKażde buty, które się kupuje, czy to dla siebie, czy też dla dziecka, powinny być oczywiście wygodne. Niewątpliwie, w przypadku butów do nauki chodzenia, będącymi w ogóle pierwszymi butami, jakie dziecko ma na stopach, jest to szczególnie ważne. Trzeba pamiętać, że dla dziecka jest to bardzo dziwne uczucie, kiedy coś mu się zakłada na stopy, skoro wcześniej zawsze miało tam co najwyżej skarpetki. Wygoda i miękkość okazują się zatem niezwykle istotne, aby maluch w ogóle chciał rozpocząć stawianie pierwszych kroków. W niewygodnych butach zapewne szybko zacznie płakać i nie będzie chciał podejmować więcej prób chodzenia.

Ponadto, trzeba też mieć na uwadze, że niewygodne obuwie może doprowadzić do urazów, odcisków i skrzywień nóg. Jeśli dziecko uczy się chodzić w nieodpowiednich butach, bardzo możliwe, że nauka będzie trwała dłużej, a na dodatek dziecko wyrobi sobie w chodzeniu nieodpowiednie, niezdrowe nawyki.

Buty do nauki chodzenia w odpowiednim rozmiarze

Jest to kwestią oczywistą, że buty do nauki chodzenia muszą mieć odpowiedni rozmiar .Dorośli ludzie często chodzą w odrobinę zbyt małych lub też nieco za dużych butach. Jednakże, w przypadku dziecka jest to absolutnie niedopuszczalne. Po prostu, jeśli buty nie są dopasowane to dziecko czuje się w nich niekomfortowo. Ponadto, zarówno za mały jak i za duży rozmiar prowadzi do powstania otarć jak i do o wiele niebezpieczniejszych urazów. Z tego też względu, zadaniem rodzica jest dokonanie szczegółowych pomiarów stópek dziecka i kupienie butów o takich właśnie wymiarach.