Czy warto zastąpić wózek nosidełkiem ergonomicznym?

Wielu rodziców dzisiaj całkowicie, bądź też przynajmniej częściowo rezygnuje z wózków dziecięcych. Zamiennikiem wózka okazuje się być bardzo często nosidełko, zwłaszcza ergonomiczne. Jakie są zalety korzystania z takiego właśnie nosidełka? Czy faktycznie jest ono lepsze od wózka?

Jakie korzyści nosidełko ergonomiczne daje rodzicom?

eleganckie nosidełko ergonomiczneNiewątpliwie, przeważnie nosidełko ergonomiczne na plecy jest wygodniejsze dla rodziców. Rzecz w tym, że wózek jest dosyć ciężki. Kiedy trzeba wynieść dziecko na piętro, chociażby wchodząc do domu po spacerze, wnoszenie go wraz z wózkiem to często udręka. Nosidełko natomiast, przede wszystkim z racji tego, że jest jednak o wiele mniejsze od wózka, jest zdecydowanie lżejsze, a ponadto jest ono przymocowane do ciała rodzica.

Co więcej, rodzic nie musi podczas spacerów zastanawiać się nieustannie nad tym, co zrobić z wózkiem, kiedy chce coś załatwić. Nosidełka bowiem nie trzeba zostawiać przed budynkiem sklepu czy też urzędu, lecz spokojnie wraz z nim można wejść do środka.

Czy nosidełko ergonomiczne jest również korzystne dla dziecka?

Nie ma wątpliwości, że dobre wózki są jak najbardziej bezpieczne i po prostu dobre dla dzieci. Jednakże, wydaje się, że nosidełko ergonomiczne jest równie dobre, a być może nawet lepsze. Przede wszystkim, to że jest ono ergonomiczne oznacza, że pozwala dziecku na zachowanie odpowiedniej postawy ciała, kiedy znajduje się ono w nosidełku ergonomicznym. Dzięki temu, nie dochodzi do skrzywienia kręgosłupa, ani do żadnych innych deformacji ciała dziecka nawet, jeśli jest ono regularnie, bardzo często noszone w nosidełku ergonomicznym.