Na co zwracać uwagę, wybierając pościel do łóżeczka?

pościel w gwiazdki - KopiaJeżeli w naszym domu już niebawem ma się pojawić nowy członek rodziny, najwyższy czas, żeby zabrać się za urządzenie mu własnego kąta. Nie musi to być oddzielny pokój, wystarczy, że wydzielimy maleństwu strefę w naszej sypialni. Najważniejszym mebelkiem, bez którego nasza pociecha się nie obędzie, jest oczywiście łóżeczko i jego wyposażenie: pościel, otulacze, organizer na różne drobiazgi.

Pościel niemowlęca do łóżeczka

Wybór solidnego i wygodnego łóżeczka to jedno z największych wyzwań, przed jakim stają przyszli rodzice. Bardzo często jednak zapominamy, że o komforcie snu naszej pociechy, decydują także inne czynniki. Równie ważne, co łóżeczko, są dobrej jakości poszwy na kołdrę i poduszkę. Na co zwracać uwagę kupując tekstylia dla maleństwa?

Pościel dla niemowlaka Trilli do łóżeczka musi spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim powinna być wykonana z naturalnego materiału, który będzie bezpieczny dla naszego dziecka. Unikajmy sztucznych tekstyliów, które mogą podrażnić, a już na pewno sprawią, że dziecku będzie za gorąco i będzie się niepotrzebnie wybudzać. Kupując pościel niemowlęcą do łóżeczka, kierujmy się składem i tym, jaki dany materiał jest w dotyku – tekstylia dla noworodka muszą być miękkie, delikatne, szorstkie materiały mogłyby podrażnić delikatną skórę maluszka.