Kostka Rubika Pyraminx – idealna dla dziecka?

kostka MoYu Pyraminx WhiteKostka Pyraminx, to odpowiednik kostki Rubika, z tym że jest ona w kształcie ostrosłupa. Wiąże się z tym znacznie trudniejsze ułożenie kostki, choć na pierwszy rzut oka powinno być ono o wiele łatwiejsze – przecież mamy do czynienia z bryłą, która ma dwa razy mniej ścian. Kostka Pyraminx to doskonała alternatywa dla gier czy zabawek edukacyjnych. Wspomaga logiczne myślenie i uczy dziecko cierpliwości. Idealnie sprawdzi się jako prezent na urodziny czy okazjonalne święta.

Problem z ułożeniem kostki Pyraminx może jednak nie być związany wyłącznie z kwestią złożenia w odpowiedni sposób wszystkich kolorów. Czasem po prostu zużyciu ulegają elementy ruchome w kostce, co może spowodować nawet jej uszkodzenie. Co w takiej sytuacji robimy? Stosujemy smar!

Dlaczego smar do kostek Pyraminx jest dobrym wyborem?

1. Zwiększa poślizg wewnętrznych elementów kostki – dzięki temu, obraca się ona o wiele łatwiej.

2. Nasmarowanie kostki, pozwala na uniknięcie jej zniszczenia. Jeśli poszczególne mechanizmy przesuwają się zbyt wolno, możemy po prostu zniszczyć całą kostkę. Pamiętajmy, że w przypadku kostki Pyraminx koszty mogą być znaczne…

3. Zastosowanie smaru jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym. W przypadku dobrych smarów, wystarczy że na powierzchnię kostki nałożymy kilka kropel specyfiku. Efekty zobaczymy już po kilku jej ruchach a kolejne smarowanie będziemy mogli odłożyć na wiele miesięcy.

4. Na koniec – smar do kostek zarówno Rubika jak i Pyraminx jest stosunkowo tani.