Jak radzić sobie przy problemach z karmieniem piersią?

Karmienie piersią jest jedną z najbardziej naturalnych rzeczy na świecie, jednak niestety czasami może generować sporo problemów, szczególnie na początku, gdy kobieta po raz pierwszy zostaje matką.

Kapturki do karmienia

Specjalne silikonowe nakładki na sutki, czyli inaczej kapturki do karmienia, to naprawdę doskonały wynalazek, dzięki któremu bardzo wiele kobiet w ogóle mogło karmić piersią swoje dzieci. Niestety nie wszystkie maluszki rodzą się z odpowiednim napięciem mięśniowym, które jest niezbędne do tego, by dobrze opanować naturalną umiejętność ssania piersi. Jeżeli takie problemy dotyczą naszego dziecka, bardzo dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się właśnie w kapturki do karmienia.

Różne rodzaje kapturków do karmienia

Kapturki takie wykonane są z bardzo przyjemnego w dotyku materiału, dzięki któremu dziecko bez problemu może z przyjemnością ssać pierś, bo taki kapturek nałożony na sutek ułatwia mu to. Kapturki różnią się między sobą wielkością, inny rozmiar warto wybrać dla noworodka, inny natomiast dla niemowlęcia. Używanie kapturków przez cały okres karmienia piersią nie jest konieczne – to właśnie dzięki kapturkom na początku tak zwanej drogi mlecznej, dzieci szybciej załapują technikę ssania, aby po jakimś czasie móc już obejść się bez wspomagania ze strony kapturków. To zatem genialne akcesorium na jakiś czas, dzięki któremu karmienie piersią może stać się prawdziwą piękną przygodą dla matki i dziecka.