Czym powinno bawić się dziecko w wieku przedszkolnym?

Dziecko w wieku 3-5 jest żądne wiedzy. Chce poznawać każdą część naszego świata, chce wiedzieć jak działają rzeczy i po co działają. Jest to etap, kiedy chłoną wiedzę i są bardzo podatne na wpływy. Warto zadbać o to, żeby dać mu wszystkie możliwości oraz środki do rozwoju.

Dziecko w tym wieku chce się stać niezwykle samodzielne. Posiada mnóstwo energii i nie potrafi usiedzieć na miejscu. Nie powinniśmy więc tłamsić tych pokładów energii! Nakierujmy ją tylko na odpowiedni tor.

 

W tym czasie pojawiają się również pierwsze obowiązki. Dbając o prawidłowy rozwój dziecka, musimy uczyć go przez zabawę. Zamiast męczyć je sposobami i kazaniami na temat wiązania butów, może lepiej ułożyć śmieszny wierszyk i zrobić z tego zabawną część poranka.

 

butelki madelaW tym wieku możemy już powoli wprowadzać w życiu dziecka takie umiejętności jak posługiwanie się sztućcami. Tutaj przydatne będą sztućce, które przede wszystkim będą bezpieczne. Ale zamiast zwykłych przedmiotów warto zainwestować w kolorowe, nieco zabawne sztućce, których nasz maluch będzie używał z dumą.

 

Co ciekawe, przedszkolak potrafi organizować swoją zabawę. Bardzo często możemy zauważyć, że kiedyś klocki, które były układane przypadkowo, z zamysłu będą wieżą lub murem. Można również zaobserwować odgrywanie ról misiami, lalkami itp. Wynika to z rozwijającej się prawidłowo wyobraźni. Dziecko zaczyna również używać powiązań – np. w wieży mieszka księżniczka, używa naraz kilku zabawek. Wiadomo, że nie jest w stanie wykonać 1500 zadań na raz, ale ich uwaga zaczyna być podzielna.

Oferta sprzedażowa zabawek dla dzieci pod tym adresem: https://bebito.pl/butelki/0,medela