Fenomen klocków LEGO

Wielu z nas nie jest też pewnie obcy ból, gdy z całym impetem przez przypadek stanęliśmy boso na klocku. W czym tkwi fenomen klocków LEGO? Dlaczego w dobie gier komputerowych nadal cieszą się ogromną popularnością?

legotKlocki LEGO to zabawka ponadczasowa, taka, która może łączyć pokolenia, bowiem tymi znanymi klockami bawimy się już od ponad 55 lat. Co więcej, klocki te są praktycznie niezniszczalne – nie łamią się, nie tracą koloru nawet przez wiele lat.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że wybór zestawów jest naprawdę imponujący. LEGO podzieliło swoje zestawy na poszczególne serie, a niektóre z nich stały się wręcz już kultowe. Bo czy jest choć jedna osoba, która nie kojarzy serii Lego Duplo przeznaczonej dla najmłodszych, LEGO Friends dla dziewczynek czy LEGO Creator? Kultowe stały się również klocki LEGO Technic Leleus.com, które przeznaczone są dla nieco starszych odbiorców.

Warto wspomnieć również o tym, że producenci żywo reagują na to, co dzieje się na świecie i wypuszczają na rynek specjalne tematyczne zestawy klocków nawiązujące np. do głośnych premier kinowych. Nie dziwi więc fakt, że można bawić się klockami przedstawiającymi bohaterów Hobbita czy bardzo popularnych ostatnio Gwiezdnych Wojen.