Megaminx – dwunastościan

kostka rubika DaYanKostka Rubika Megaminx- co to jest?

Jest to kostka Rubika, ale nietypowa ze względu na swój kształt. Widząc ją pierwszy raz, można przypuszczać, że ułożenie jej graniczy niemal z cudem. W skład kostki wchodzi 50 ruchomych elementów, które są rozmieszczone na 12 pięciokątnych ścianach. Dla porównania klasyczna kostka Rubika 3×3 składa się z 20 ruchomych elementów i z 6 ścian. Z pewnością jest to łamigłówka skomplikowana, ale zasady jej układania są takie same, jak w przypadku typowej kostki 3×3.

Dla kogo kostka Rubika Megaminx będzie odpowiednia?

Żeby nauczyć się układać kostkę 3×3, trzeba sporo trenować i ćwiczyć spostrzegawczość oraz kojarzenie. To jednak trochę mało, ponieważ układanie kostki jest oparte na znajomości pewnych reguł matematycznych, na podstawie których opracowano sposoby układania. Jeżeli umie się stosować te reguły czy metody, to ułożenie kostki 3×3 z czasem staje się proste. Megaminx to kolejny etap wtajemniczenia.

Co daje układanie kostek Rubika?

Zarówno nietypowa bryła Megaminx, jak i zwykłe kostki to łamigłówki, które inicjują myślenie logiczne i uczą cierpliwości. Zabawa kostką może poprawić koncentrację i tym samym korzystnie wpłynąć na postępy w nauce i wydajność w pracy. Poza tym może to być bodziec do podjęcia rywalizacji dla osób nieśmiałych, początkowo na gruncie układania kostek Rubika a z czasem w innych dziedzinach życia.