Magiczna kostka Naoki Yoshimoto

Osoby, które nie mają żadnego ciekawego pomysłu na udany prezent dla swojego dziecka, powinny jak najszybciej zapoznać się z niesamowitą łamigłówką stworzoną przez Naoki Yoshimoto. Mowa tutaj oczywiście o magicznej kostce, która jest w stanie przyciągnąć do siebie nie tylko małe dzieci, ale również osoby starsze. 

Co warto wiedzieć o łamigłówce Yoshimoto?

Magiczna kostka składa się z ośmiu połączonych ze sobą kostek, które można dowolnie składać i rozkładać praktycznie w nieskończoność. Rozłożona magiczna kostka może być rozcięta i ponownie złożona w dwuczęściowe rombowe dodekaedry. Każda z nowo powstałych kostek zawiera połowę objętości pierwotnego sześcianu, dzięki czemu można uzyskać trójwymiarową układankę. 

Kiedy pojawiła się pierwsza magiczna kostka?

Pierwsza mechaniczna zabawka Naoki Yoshimoto pojawiła się w 1971 roku. Warto jednak wspomnieć o tym, że wersje komercyjne pojawiły się dopiero w 1982 roku. Pierwsza, oryginalna kostka Yoshimoto Cube No. 1 znajduje się obecnie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Manhattanie w Nowym Jorku. Niestety w Polsce magiczne kostki nie cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też aby je kupić warto skorzystać z pomocy zagranicznych sklepów internetowych. Wysokiej jakości kostkę magiczną można kupić już od 30$. Godna polecenia jest przede wszystkim klasyczna kostka 2×2×2, która dostępna jest w kolorze złotym i srebrnym. Jak wspomniano wcześniej kostka tego typu jest wspaniałym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka albo Bożego Narodzenia.