Kierownica zabawka, czyli czym zająć dziecko podczas podróży samochodem?!

Rynek zabawek dziecięcych jest w dzisiejszych czasach właściwie nieograniczony. Niewiele jest jednak takich produktów, które pokochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Jednym z nich jest kierownica zabawka.

Długie podróże samochodem

Nie bez powodu ten dziecięcy gadżet idealnie sprawdzi się podczas podróży samochodem. Jest to czynność, która często nudzi nasze pociechy. Dlatego bezwzględnie powinny mieć przy sobie coś, co umili im ten czas. Jeśli nie będzie to przeszkadzać kierowcy, warto wybrać zabawkę interaktywną, z dźwiękami i melodyjkami.

Uczymy się przez naśladownictwo

Dlaczego akurat kierownica zabawka? Odpowiedź jest chyba oczywista. Każdy rodzic wie, że dziecko uwielbia powtarzać gesty i zachowania swoich bliskich. To najlepszy sposób nauki. Dlatego pozwólmy poprowadzić maluchowi swój wyobrażony samochód. Nie bądźmy jednak bierni podczas tej zabawy. To świetny moment, by uczyć dziecko uważania. Naucz je jak reagować na nadjeżdżający samochód czy chłopca na przejściu dla pieszych.

Przede wszystkim pamiętajmy jednak, by dobierać zabawki odpowiednie do wieku naszych pociech. Dla najmłodszych znajdą się kierownice zabawki wykonane z miękkich materiałów. Dla starszych dzieci możemy zdecydować się na coś z twardszych materiałów.