artykuły szkolne

Jakie tanie artykuły szkolne wybierać?

Już niebawem upragnione przez dzieci wakacje. Jednak nie trwają one wiecznie i we wrześniu nasze pociechy znowu wrócą do szkół. I nasze wydatki na ich wyposażenie mogą mocno nadwyrężyć nasz budżet domowy. Można jednak zaoszczędzić, wybierając tanie artykuły szkolne. Jak to zrobić, wyjaśnia ten artykuł…  

Zrób listę najpotrzebniejszych artykułów szkolnych

Nie wszystkie przybory szkolne są potrzebne każdemu dziecku. Ci młodsi nie będą przecież robić rysunku technicznego, a ci starsi nie będą lepić niczego z plasteliny.

Na pewno jednak trzeba będzie kupić:

  • długopisy
  • ołówki
  • zeszyty
  • piórnik
  • gumka

Patrzmy na jakość przyborów szkolnych

artykuły szkolne

Najlepiej wybierać towar ze średniej półki cenowej, znanych i cenionych producentów. Nie warto patrzeć zbytnio na nowości i produkty najbardziej widoczne – są przeważnie droższe. Artykuły szkolne z podobiznami bohaterów najnowszych kreskówek też będą więcej kosztowały.

Jakość liczy się bardzo w artykułach szkolnych, które będą służyć długo lub często się ich używa. Są to np. plecaki i piórniki oraz zeszyty, które dość szybko marnieją.. 

Gdzie kupować przybory szkolne?

Najtaniej artykuły szkolne można kupić w dużych marketach. Za lepszymi jakościowo przyborami warto się wybrać do specjalistycznych sklepów papierniczych, jednak będą one droższe. Warto się zastanowić nad kupowaniem w internecie, gdzie będziemy mieli dużo większy wybór, a i ceny będą niższe. I to wszystko będzie można zamówić, nie wychodząc z domu.

Ważne jest, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę – pod koniec sierpnia zawsze jest najdrożej. Najlepiej kupować artykuły szkolne 2-3 tygodnie wcześnie, dużo wtedy się zaoszczędzi.