Jak przekonać dziecko do noszenia czapki?

Pupil czapka dla dzieckaWiększość dzieci nie lubi ubierania, uważając tę czynność za nudną, ograniczającą swobodę ruchu i monotonną. Jeśli ubierając dziecku czapkę czujesz się jak Samuel L. Jacson w filmie „Negocjator”, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Bezcelowe argumenty

Dla dzieci nie jest ważne to, że bez czapki mogą się przeziębić. Nawet snucie przez rodzica najbardziej dramatycznych scenariuszy, opowiadanie o lekarzach i piciu syropu z cebuli nie przekona dziecka, dla którego ważne jest tu i teraz, że czapka jest fajna i wygodna. Co najwyżej dziecko zacznie kojarzyć czapkę jeszcze bardziej negatywnie niż dotąd. Należy pamiętać o podstawowej zasadzie negocjacji – ludzie nie pamiętają słowa „nie”, zapamiętują tylko drugą część argumentacji. Jeśli powiemy dziecku: „z czapką nie zachorujesz”, w pamięci dziecka utrwali się schemat, w którym czapkę kojarzyć będzie z chorobą.

Dzieci jedzą oczami

Czasami dzieci widzą zdjęcie potrawy w menu i przekonują rodziców, że na pewno wszystko zjedzą, bo są strasznie głodne. Podobnie jest z czapkami. Muszą po prostu się podobać i kojarzyć z czymś ładnym i miłym w dotyku. Czapki dla dzieci firmy Pupil mają w ofercie wzory i fasony, którym nie oprze się żaden mały elegant ani elegantka.