Magiczny piasek

Jak mieć piaskownicę w domu i nie nabrudzić?

Nawet jeśli za oknem mamy niesprzyjające warunki pogodowe, nie trzeba się tym zbytnio przejmować, bo nadal można świetnie się bawić w domowym zaciszu. Z pomocą przychodzi piasek kinetyczny, czyli połączenie znanego nam dobrze piasku z plasteliną, co wynika z dodania polimerów. Pora dowiedzieć się o tej zabawce nieco więcej, bo jak najbardziej warto sprezentować ją swojemu podopiecznemu, już nawet temu dwuletniemu.

Pomysł na świetną zabawę z piaskiem kinetycznym

Każdy chyba doskonale wie, jak wspaniałą zabawą jest obcowanie z piaskiem. Samo przesypywanie go sprawia ogromną radość, budzi zachwyt, a do tego można mówić o formowaniu go w różne kształty. Babka i zamek z piasku to klasyka w dziecięcym świecie. Można nawet cieszyć się dobrą zabawą i tworzyć piaskowe budowle, siedząc wygodnie na podłodze w domu. Jedyne czego będziemy potrzebować to piasku kinetycznego ze sklepu Tantis. W aż 98% składa się on z dobrze znanego nam piasku, a resztę stanowią oleje silikonowe. To właśnie one nadają piaskowi magnetycznemu specyficzną konsystencję. Staje się on elastyczny, niczym plastelina, ale nadal można go przesypywać między palcami. Przez dodanie polimeru odkształca się on pod wpływem nacisku, przez co można tworzyć wielorakie kształty i budowle. Wszystkie odkształcenia są odwracalne, co pozwala decydować o kształcie masy.

Warto od razu zaznaczyć, że piasek magnetyczny jest w pełni bezpieczny w użyciu, nie zawiera żadnych toksycznych substancji, które mogłyby komukolwiek zaszkodzić. Nie dojdzie też do wystąpienia reakcji alergicznej, nawet w przypadku dzieci znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka tą przypadłością. Zaletą piasku kinetycznego jest to, że można nadać mu dowolny kształt, bo łatwo się formuje. Kolejną zaletą będzie bezproblemowe przesypywanie się, niewysychanie i nietwardnienie. Bardzo ważną cechą piasku magnetycznego jest to, że nie brudzi on rąk, do niczego się nie przykleja. Ponadto nie kurzy się, wobec czego pozostaje czysty i może być użytkowany przez bardzo długi czas. Dobrą wiadomością dla rodziców jest fakt, że nie będzie żadnych problemów z uprzątnięciem miejsca zabawy.