Domowy kącik zabaw – co powinno się w nim znaleźć?

Każde dziecko powinno mieć swój własny pokój. Dzięki temu nabiera więcej samodzielności oraz uczy się odpowiedzialności. Na wczesnym etapie życia dziecięce pomieszczenie to prawdziwa kopalnia zabaw. To właśnie tam pociecha puszcza wodze swoje fantazje i przeżywa pierwsze przygody.

Warto zadbać o to, aby w pokoju znajdował się również edukacyjny kącik zabaw. Maluch będzie miał okazję się wyciszyć i za pomocą kreatywnych narzędzi dydaktycznych przyswoić także podstawową wiedzę. Ciekawa lista takich gier logicznych znajduje się w tym sklepie: https://rewolucja.co.uk/gry.

Stolik i krzesło

Aby dziecku zapewnić komfort zabawy, nieodzownym elementem kącika zabaw jest stolik i krzesło dopasowane do wzrostu pociechy. W każdym sklepie meblarskim, czy to budowlanym znajdziemy plastikowe i drewniane meble dziecięce. Te drugie są bardziej wytrzymałe i podatne na uszkodzenia.

Książki

Kontakt z papierową książką ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Staje się ono ciekawsze świata i żądne wiedzy. Kolorowe ilustracje i ciekawa fabuła rozwijają wyobraźnię u dziecka oraz przekazują mu ważne, życiowe wartości.

Gry

W edukacyjnym kąciku zabaw nie może zabraknąć różnego rodzaju gier. Planszowe i karciane gry dla dzieci dzielą się na kilka kategorii. Wybierzmy multizadaniowe, czyli takie, które kształtują wiele umiejętności naraz.